Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starym Koźlu

47-223 Stare Koźle ul. Szkolna 5

tel. +48774814173 (budynek w Starym Koźlu)

tel. +48774872217 (budynek w Bierawie)

Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Światowy Dzień Książki u Skrzatów i Elfów.

23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki do przedszkola zawitał gość specjalny.

Dzieci odwiedziła Pani Ewa Szymańska, która podzieliła się z nami wiedzą na temat powstawania książki na każdym etapie, od kiełkującego nasionka po ostatni etap produkcji papieru.
Dzieci mogły opowiedzieć o swoich ulubionych książkach, które czytają im Rodzice, wykazały się również kreatywnością przy tworzeniu swoich własnych książeczek. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ważnych rzeczy: Jak nadać drugie życie książce, jak mądrze wykorzystywać książkę, aby przetrwała w dobrym stanie.
Pani Ewa przygotowała dla dzieci niespodzianki w postaci zakładki i zachęcała do odwiedzenia biblioteki, a my założyliśmy Pani Ewie z okazji zbliżającego się Dnia Bibliotekarza życzenia czerpania satysfakcji z pracy, dalszego pełnienia tak pięknej misji krzewienia kultury słowa i zachęcania do czytania nawet tych najmłodszych

Autor: Joanna Bałwas- Mucha